Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?

Tarih: 26.03.2023 00:01
Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?
Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir? Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Tedarikçi Seçiminin Önemi
Dropshipping Nedir?

Klasik ticaret ile arasında çok fark bulunmayan dropshipping (stoksuz ticaret) yönteminde ürünlerinizi bir mağaza, avm, çarşı, Pazar vb. gibi yerlerde sergilenmenin aksine mekana bağımsız olarak genel bir kitleye ürünlerin tamamını sergileme imkanı bulunmaktadır.


Klasik ticarette ulaşabileceğiniz hedef kitle sınırlı iken Dropshipping yöntemi ile e-ticaret yaparak tüm dünyayı hedef kitleniz olarak düşünebilirsiniz.

E-ticarette de stoklu ve stoksuz ticaret yapılabileceği gibi dropshipping modeli insanların stoksuz bir şekilde internet üzerinden ürün satmalarına ve bu ürünlerin kargo maliyetlerine de dahil olmadan müşterilerine ulaştırılmasına olanak sağlayan bir modeldir.

Örnekleyecek olursak tedarikçi (RoyalTedarik) deposunda bulunan tüm ürünlerin bilgilerini ücretsiz xml bayiliği yöntemi ile sizlere günlük, anlık, saatlik değişen periyodlarda sunar, siz bu xml i pazaryerleri web siteniz aracılığı ile yayınlarsınız ve müşterilerinizden gelen siparişleri bize (RoyalTedarik) e bildirmek suretiyle işleminizi tamamlarsınız.

Bu şekilde sıfır maliyet ile e-ticaret mağazanızda yada web sitenizde ürün satışı gerçekleştirebilir ve müşterilerinize kargo edilmesini sağlayabilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Yapılır?
  • Öncelikle web sitemize üye olarak size özel tanımlanmış ücretsiz xml linkimizi temin edersiniz.
  • Entegrasyon hizmetiniz aracılığı ile bizden temin ettiğiniz ücretsiz xml linkinizi mağazanıza yada web sitenize bağlarsınız.
  • Ücretsiz xml bayiliği hizmetimizden gelen binlerce ürün mağazanızda yada web sitenizde otomatik yayınlanır ve belirlenen periyotlarda fiyat, stok güncellemeleri gerçekleşir.
  • Eticaret siteniz yada pazaryeri mağazanızdan gelen siparişlerin bilgilerini bize (RoyalTedarik) bildirirsiniz.
  • Ürünü sizin adınıza direk müşterinize kargo ederiz.Dropshipping Sisteminin Avantajları
  • Sipariş aldığınızda ürünü temin etmek ile uğraşmayacağınız için hızlı kargolama imkanınız olur. ( siparişiniz aynı gün stoktan Royaltedarik tarafından müşterinize kargo edilir )
  • Bilindik toptancılarla çalıştığımız için kaliteli ürünlerle hizmet sağlamaktayız. Kaliteli ürünlerle pazaryerlerinde ve mağazalarınızda satış yaparsınız.
  • Alacağınız ücretsiz xml linki nden gelen ürünlerin bilgileri ile ürün açıklamaları ve müşterinize gönderilen uyumluluğu birebirdir. (kötü sürprizlere yer yok)
  • Stokların güncelliği tarafımızdan sağlanmakta, olmayan bir üründen sipariş olma olasılığınız çok düşük ihtimaldir. (RoyalTedarik stoklarında olmayan ürünleri anlık sıfırlamakta ve bayilerine satışını kapatmaktadır)
  • Tüm bayilerimize sağladığımız hızlı destek sayesinde takıldığınız her aşamada sizlerle birlikteyiz.

RoyalTedarik firmamız Türkiye’nin en büyük Dropshipping tedarikçisi ve toptancılık hizmetini sunan bir kuruluştur. Uzun yıllardır sağladığımız Dropshipping tecrübesi ile ihtiyacınız olan tüm şartları çok iyi biliyor ve ihtiyaçlarınıza devrim niteliğinde çözümler sunmaya gayret ediyoruz.

 
Yükleniyor...